Komentáře

Dřít jako kůň: Připojte se k petici proti kumulaci funkcí

20. 09. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Přemýšlíte, jak si vylepšit příjem? Přiberte si ke svému zaměstnání ještě další úvazek. No jo, ale dá se to vůbec stihnout? Ano, dá. Prozradíme vám, jakou práci zvládnete současně se svým jobem. Staňte se senátorem. 

sedim-na-dvou-zidlich.jpg

Podívejme se na kandidáty do Senátu ČR, mezi nimiž figurují i současní senátoři. Možná vás překvapí, kolik profesí a funkcí najednou zvládnou tito úderníci na 100 procent. Například senátoři, kteří zároveň vykonávají funkci starosty obce, i když místa výkonu jejich prací jsou od sebe vzdálená i desítky kilometrů. Zkuste si jen představit, jak efektivně a intenzivně musí tito lidé makat.

Normální smrtelník je rád, když stíhá jedno zaměstnání, uspokojivý rodinný nebo partnerský život a občas nějakého koníčka nebo dobrovolnickou aktivitu. Takže ruku na srdce: nakolik je možné vykonávat práci na dva nebo dokonce více plných úvazků? V úvahu připadá několik možností:

1. Jednu nebo obě práce tak trochu flinkáte.

2. Obě práce najednou vykonáváte na půl plynu. Protože část pracovních povinností přehodíte na své podřízené. Pak je ale potřeba se ptát, jakou odměnu si za takovou práci zasloužíte.

3. Senátor-starosta dře jako příslovečný kůň. Ošidí rodinu a jeho soukromý život přestane existovat. Tohle ale nikdo dlouho nevydrží.

4. Za senátory-starosty si zřejmě volíme extrémně výkonné a organizačně schopné jedince. Takové supermany, kteří zvládnou nejen dvě zaměstnání, ale i dennodenní přesun mezi nimi. A navrch ještě stíhají sedět v různých dozorčích radách a mít ještě další „melouchy“.

Nelíbí se vám kumulace funkcí senátorů a poslanců a nesouhlasíte s ní? Přidejte svůj podpis pod Pirátskou petici.

Modifikovaná ilustrace od Richarda Cortese použita se svolením autora.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jan Černý

Štítky: #Kumulace funkcí #Petice #Senát

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.