Archiv

Co děláme mezi volbami v Libereckém kraji

20. 09. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Lidé se občas ptají, „co jako Piráti v mezivolebním čase děláme, čím přispíváme a kde jsme vidět“. Nutno podotknout, že naše činnost narůstá směrem dovnitř i ven. Prací i finančními dary z našeho skromného rozpočtu přispíváme svojí troškou do mlýna ke zlepšování života v Libereckém kraji. Níže je krátký náhled od minulého roku.

Dětský pirátský den

Ukliďme Česko - Vlastníma rukama jsme uklidili Srnčí důl v Jablonci nad Nisou a břeh Jizery v Turnově. V rámci akce „Ukliďme Česko!“ 18. dubna 2015 jsme ze Srnčího dolu vytahali téměř 30 pneumatik a desítky pytlů s odpadem. Turnováci nezůstali pozadu a uklízeli břeh Jizery.

Pirátský dětský den - U Zrcadlové kozy v Turnově jsme uspořádali den plný her pro děti v pirátském duchu. Plavbu po Jizeře, šplhání v lanoví, výstřel z kanón(k)u, loutkovou pohádku a ještě víc mohly děti s rodiči zažít 27. června 2015 při pirátském hákování prázdnin :-) Letos organizujeme podobnou událost 3. září.

Bobovka Cup - Finančním darem jsme podpořili mladou partu pořádající FR-DH závody sjezdových kol v Tanvaldě. Tato skupina okolo DH-FR Racing Tanvald původně bez podpory a zájmu zastupitelstva začala oživovat zříceninu staré bobové dráhy na Malém Špičáku.

PAF - Peněžním darem jsme podpořili nekomerční přehlídku nezávislých umělců, performerů, žonglérů a muzikantů „Přehrada Art Fest“ konanou v Jablonci nad Nisou.

Azyl Pes Krásný Les - Věcnou i finanční podporou jsme pomohli zvířecímu útulku u Frýdlantu. Pomoc mířila k těm nejstarším a nejubožejším psům, kteří obtížně hledají nové majitele. Paradoxně bezzubý pudlí kmet Eliot, kterého jsme si vyhlédli k adopci na dálku, nalezl brzy novou paničku, což nás nakonec dojalo. A tak jsme si adoptovali Anetku.

„Co se chystá v okolí“ - Podporujeme vznik webové aplikace z pera PLAC o. s. zaměřující se na transparentní předkládaní stavebních záměrů a územního plánování v okolí vašeho bydliště. Tato bohulibá aktivita suplující nečinnost samosprávy nás oslovila, protože je svým duchem v souladu s pirátskými programovými body, jakými jsou efektivní využití moderních technologií a s tím související elektronická samospráva, transparence a přímá demokracie. Náš finanční dar byl bohužel odmítnut z důvodu zachování politické nestrannosti.

Zauhlovačka v Liberci – Obnova technické památky sdružením Zauhlovačka – AvantgArt, z. s. V sobotu 16. ledna jsme se zúčastnili úklidové akce ve vratislavické ul. Pobočná. Na místě jsme strávili den náročnou prací na vyčištění nejhoršího odpadu ze zchátralé památky. Celá akce, která byla velmi povznášející a především užitečná, probíhala v úchvatném prostoru a mezi nadšenými mladými lidmi.

Pirátská párty - Nejen prací živ jest člověk a také Piráti se musí občas bavit. Proto jsme v Jablonci nad Nisou letos uspořádali party pro své příznivce. Nechyběl ani Ivan Bartoš, bambitky a plastové šavle.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ondřej Kolek

Štítky: #Liberecký kraj #Piráti mezi volbami #Pirátské akce

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.