Kauzy

Vyzvali jsme Haška k rezignaci

07. 09. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Na začátku měsíce srpna jsme vyzvali hejtamana Jihomoravského kraje Michala Haška k rezignaci. Důvodem bylo jeho lhaní, podezření ze zneužívání veřejných prostředků a několik neospravedlnitelných pochybení kraje i hejtmana osobně. Nutno říct, že jsme byli první, kdo k tomu sebral odvahu. Později se vyjádřily i další politické subjekty, že je pro ně Hašek nepřijatelným partnerem pro jakoukoliv spolupráci.

Michal Hašek

Reakce jihomoravského hejtmana byla očekávatelná. Opakoval mediálními poradci doporučená hesla a pustil se i do nás s mnohokrát vyvráceným nesmyslem o blokování územního rozvoje. Podobné hrdinství předvedlo i krajské vedení ČSSD, když se za svého maskota, který by v jakékoliv jiné civilizované zemi byl již minimálně 3 roky v politickém důchodu, postavilo. Hašek zůstává ve vedení kraje i na čele socialistické kandidátky.      

Poslední dobou sleduju obzvlášť pozorně dění v kraji, různé statistiky a také informace poskytnuté dle zákona o svobodném přístupu k informacím (jinak se od kraje člověk ani nic moc nedozví). Čím víc to dělám, tím víc mě děsí představa, že bude Hašek hejtmanem další čtyři roky. Zcela jistě se totiž nepohne s územním plánováním. Nevyřeší se nevýhodný pronájem letiště ani jiné podivné kšefty kraje. Kraj nebude ani transparentnější, ani otevřenější. Nebudou se rozvíjet sociální služby, nebude se řešit sucho, čeká nás rozpad systému záchranné péče. To vše jsou věci, které mohl Michal Hašek řešit osm let. Neudělal pro to nic. Jen nám celou dobu lže za tiché podpory koaličních partnerů i krajské "opozice". Říkám si, když Hašek nerezignoval sám, je třeba mu v pokračování jeho tragikomedie zabránit. Pomůžete nám?

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ivo Vašíček

Štítky: #Jihomoravský kraj #Michal Hašek

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.