Svět

Členský průzkum: němečtí Piráti se hlásí ke svým hlavním tématům

24. 06. 2016 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Průzkum názorů mezi členy Pirátské strany Německa zkoumal tematické vymezení strany pro nadcházející roky. Z více než 4700 odevzdaných hlasů se přes 90 % členů přihlásilo k tématům ze spektra občanských práv a svobod. Dotazování mířilo na všechny tematické okruhy ze základního programu Pirátské strany Německa. Členové mohli každé téma ohodnotit na škále od "zcela a naprosto" až po "zásadně a vůbec ne".

Němečtí Piráti - výsledky průzkumu

Pirátská strana bude respektovat přání svých členů a učiní tematické bloky "Soukromí a ochrana dat", "Transparence ve státní správě" a "Více demokracie" těžištěm své politické práce.

Stefan Körner, předseda Pirátské strany Německa, říká k výsledku průzkumu mezi členy:

"Je na čase, abychom jakožto občansko-právní a na ochranu dat zaměřená strana znovu rozvinuli prapor těchto témat. Největším nebezpečím pro naši demokracii je neschopnost etablované politiky odpovídajícím způsobem se vypořádat s výzvami současnosti a odvrátit škody na našem státě a jeho obyvatelích. K těm patří skandály tajných služeb kolem BND (Spolkové zpravodajské služby) a NSA (Národní bezpečnostní agentury), zavádění bezdůvodného masového sledování vlastního obyvatelstva (uchovávání telekomunikačních metadat) a těžké škody, které naší zemi v posledních letech způsobil lobbismus, korupce a zákony nepřátelské základním lidským právům. Neustále klesající účast u voleb je jasným příznakem toho, že politika od voleb k volbám ztrácí svou důvěryhodnost. My, Piráti, opět upřeme pozornost k občanským právům a ochraně jedince před rozlézajícím se státem - tak jako k dalšímu nezbytnému rozvoji naší demokracie. V otázce občanských práv a ochrany dat neexistuje k Pirátské straně alternativa."

Výsledky průzkumu - témata

Výsledky průzkumu - výroky

Zdroj: piratenpartei.de 

Dotazník v němčině: http://www.piratskelisty.cz/upload/1865.pdf

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Aleš Sůra, zahraniční odbor Pirátů

Štítky: #Piratenpartei #PiratiNemecko #průzkum

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.