Aktuality

Hrajeme svobodně: Festival VyOsení ve Valašském Meziříčí

20. 06. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Souhlasíš, že by hudba neměla být poutána smlouvami s autorskými svazy, ale že autor by s ní měl nakládat svobodně dle svého uvážení, aniž by z jeho produkce plynuly peníze zkostnatělým insititucím, jakou je například OSA? Přijeď podpořit myšlenku svobodné tvorby na festival VyOsení, který se tentokrát koná v pátek 24. června v Loděnici ve Valašském Meziříčí.

VyOsení

Hudební smršť odstartuje akusticko-psychedelická tvorba od Fikase, následovat bude žánr alternative-progressive v podání Družiny prince Mrakomoura, metalcore kapely Breaking The Cycle, hard-rock zazní díky matadorům z Koridoru a akci zakončí hardcore punk od Ready for Action. Začínáme ve čtyři odpoledne a hudební program umlčí až desátá hodina večerní. V souladu s posláním akce záleží na tobě, na kolik vystupující oceníš, vstupné je tudíž dobrovolné. 

Akci pořádají zlínští Piráti. Jedná se o putovní festival České pirátské strany navazující na projekt Hrajeme svobodnou hudbu. Piráti nechtějí připravit autory o jejich odměnu, ale považují ochranné autorské svazy za konzervativní organizace, které jsou mezi posluchači a tvůrci zbytečným prostředníkem, jemuž putuje velká část peněz. Zdá se jim směšné například to, že hospodští mají platit svazům peníze za to, že v jejich podniku hraje divadlo s komerční hudbou. Rozšiřují proto povědomí o svobodných rádiích či hudebnících, které nepoutají žádné smlouvy se svazy.

Stejně se tomu děje i na VyOseních, žádného účinkujícího se závazky vůči OSA a podobným netýkají. Motto festivalu zní: Hudby plný talíř, OSA ani halíř - halíře putují těm, kteří hudbu skutečně vytvářejí, a ne anonymnímu diktátorovi na poli autorského práva. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Petra Dvořáková

Štítky: #Svobodná hudba #VyOsení

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.