Archiv

1. Nymburské VyOsení se vydařilo

18. 06. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Restaurace Na Žofíně, jedna z nejkrásnějších a nejstarších v Nymburce, ožila v sobotu 28. května živou hudbou, filmem a zábavou. V rámci pirátského Festivalu svobodné hudby, nezatížené poplatky kolektivním správcům autorských děl, tu místní sdružení Pirátů uspořádalo 1. Nymburské VyOsení. Kromě nezávislé hudby regionálních kapel jsme si užili i další doprovodné aktivity. 

1. nymburské VyOsení


Za pěkného letního počasí se v pravé poledne otevřely brány areálu, aby přivítaly první nedočkavé návštěvníky. Oficiální program začínal vyprávěním Jardy a Michala o jejich dobrodružné cestě na Sibiř, které za nadšeného zájmu diváku doprovázeli fotografiemi ze svého měsíčního dobrodružství. Kdo měl chuť, zastřílel si na staročeské střelnici nebo se u stánku pustil do ochutnávání výtečných vín z Mikulova.

O hodinu později pak na venkovním pódiu zaduněly první tóny houpavého punkrocku skupiny Narušené spojení a přírodní parket ožil prvními tanečníky. Pořadatelé si poradili i s náhlou nepřízní počasí, když kvůli prudké bouři přesunuli scénu pod zastřešenou terasu. Program pokračoval koncertem nymburské kapely Live in box a vystoupeními dalších kapel, které postupně přivedli publikum opět do varu. Představili se čelákovičtí tMzTm, Radio 9510 z Lysé nad Labem, turnovští All Friends Death a na závěr pražská formace Hliníkové Lopatky Dědečka Pipýna.

Vedle zábavy došlo také na vážnější záležitosti. Během VyOsení středočeští Piráti navázali spolupráci s místním spolkem Permanent. Přislíbili podporu Pirátské strany v boji proti nelegálnímu výrobnímu provozu společnosti AZOS, který nesnesitelným zápachem dlouhodobě znepříjemňuje život ve městě. 

Nyburské VyOsení mělo velmi příznivý ohlas, proto už nyní pořadatelé plánují zopakovat akci už v polovině letošního září.
 

Autor je členem Pirátů

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Petr Procházka

Štítky: #Petr Procházka #Svobodná kultura #VyOsení

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.