Komentáře

Reorganizace policie: Chovancovi nevěřím

17. 06. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Se znepokojením sleduji dění kolem takzvané "reorganizace" policejních útvarů, její překotnou přípravu i aroganci, s jakou byla prosazena. Prozatímním výsledkem této akce je nárůst nedůvěry, znechucení a odchod zkušených velitelů. Nemám důvěru v ministra Chovance a jeho odborné znalosti o řízení policie. Nechci návrat policie do neblahého stavu, kdy její řady opouštěli kvalifikovaní a zkušení lidé, protože díky častým únikům informací nemělo smysl vyšetřovat velké kauzy.

policie.jpg

Jde o nezávislost policie, státního zastupitelství a celého vyšetřování na politických tlacích. Žádné organizační ani legislativní opatření nezajistí funkčnost vyšetřování, když na klíčových postech nejsou čistí a neprodejní lidé. Vytváření centrálně řízených superúřadů je slepá ulička, vede ke koncentraci moci a informací v rukou několika málo lidí. Daleko lepší je mít několik relativně nezávislých útvarů, které si mohou i lehce konkurovat a navzájem se kontrolovat.

Z dostupných informací vyplývá, že reorganizace je pouhou záminkou k likvidaci nepohodlých lidí z jednoho policejního útvaru. Za dosavadního vedení ÚOOZ fungovala efektivní spolupráce se státním zastupitelstvím. Nedocházelo k úniku informací nepovolaným osobám. 

Ministr Chovanec i policejní prezident nesou plnou zodpovědnost za rozprášení respektovaného policejního útvaru s dobrými výsledky v boji s organizovaným zločinem a proto by měli uvažovat o své rezignaci.

autor je členem Pirátů

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Aleš Jakl

Štítky: #Aleš Jakl #Boj s organizovaným zločinem #Chovanec #Ministr vnitra #Policie

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.