Aktuality

Přijeďte 28. května na VyOsení do Nymburka

24. 05. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti z Místního sdružení Nymburk srdečně zvou všechny fandy poctivé muziky na 1. Nymburské VyOsení. Jedná se o další podnik festivalu svobodné hudby nezatížený poplatky kolektivním správcům autorských děl. Přijeďte se odvázat do Nymburka. Kromě hudby a tance na vás čeká i dokumentární film Tlačítka bdělosti, beseda o cestování po Sibiři, pétanque a staročeská střelnice.

VyOsení Nymburk

Kdy a kde?

Doražte v poledne 28. května do Nymburka. Najdete nás u někdejší Pirátské lodi v areálu restaurace Na Žofíně v Nymburce.

Na co se těšit?

Představí se kapely většinou tvrdšího ražení. Od rockové skupiny Narušené Spojení z Čelákovic, přes punk rock kapely TmZtM a Radio 9510 až po zajímavé pojetí rock´n´rollu v podání Turnovských All Friends Dead nebo hard rock mladičké nymburské formace Live in Box. Vrcholem akce bude psychedelická show pražských HLDP (Hliníkové Lopatky dědečka Pipýna).

Doprovodný program

Nymburské VyOsení ale nebude jen o svobodné, zajímavé hudbě. Kdo zatouží po změně, může zhlédnout originální dokument Tlačítka Bdělosti, který k nymburské premiéře zapůjčí místní rodák Honza Šípek. Půjde zároveň o teprve čtvrtou veřejnou produkci tohoto filmu. 

Na programu je také beseda s kladenskými kolegy a kamarády Jaroslavem Prosem a Michalem Čopjanem nad fotoreportáží z jejich dobrodružné cesty Transsibiřskou magistrálou po Sibiři. Zajímavou zkušeností určitě bude i možnost poměřit si síly s nymburskými přeborníky v pétanque a k dispozici bude i staročeská střelnice. Chybět nebudou ani dětské hry a pro milovníky dobrého moku se otevře stánek s vynikajícími víny z Mikulova.

Na místě bude také info stánek Pirátů s drobnými dárečky. Se středočeskými Piráty si budete moci promluvit o pirátských idejích a programu i o tom, co trápí lidi v kraji. Na akci se chystá lídr středočeské kandidátky František Kopřiva a předsedkyně středočeských Pirátů Lenka Kozlová.
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Věra Marušiaková

Štítky: #Nymburk #Svobodná hudba #VyOsení

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.