Komentáře

ANO(nymous) - bude líp

05. 04. 2016 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Server Blesk.cz přinesl rozhovor A. Babiše s údajným hnutím Anonymous na základě jeho "oficiální stránky". Pokud o tomto mocném hnutí něco víte, asi se teď dost smějete. Ale já bych to nepodceňoval.

Koblihy v masce Anona

Všechno to vzniklo okolo facebookového účtu Anonymous #opdestruction. Ten se pyšní tím, že je údajně oficiálním kanálem pravých hackerů. Což je samozřejmě oxymoron, protože hnutí Anonymous z principu žádný oficiální kanál nemůže mít. Na tomto kanále pravděpodobně nikdy žádný skutečný hacker nezanechal ani bit informace, ale jinak je to vcelku zajímavý agregátor různých zpráv ze světa internetu. Leckteří Script kiddies z českého prostředí se k němu možná hrdě hlásí. Ostatně, proč ne? A zdrojem informací může být i pro opravdové hackery, kteří ho čtou zcela tiše, anonymně, popřípadě zprostředkovaně.

ANO(nymous) - bude líp

Účet vznikl 19. března 2015, tedy dávno potom, co hnutí Anonů zažilo největší publicitu. To však neznamená, že nedokáží udeřit s plnou silou i dnes. Admin stránky dostal šílený nápad kontaktovat Babiše. Ten zavětřil příležitost a výzvu přijal, stejně jako neváhal chňapnout po PR efektu a vlezl třeba i na Kliniku. Navíc je možné, že se skutečně bojí útoků na EET a chtěl se tím vlísat do přízně hnutí. Možná ho tím chtěl i rozhádat a zneakceschopnit.

Estébák zřejmě netuší, proti komu stojí. Tohle nejsou žádní koblihožrouti. On se snaží udělat hlupáky z nadprůměrně inteligentních lidí, kteří si to nemusí nechat líbit. Jestliže jich naštve dostatečné množství, může vyvolat lavinu, která nepůjde zastavit. EET může být pro tyto lidi dobrá výzva k vyjádření občanské neposlušnosti. Jsou legie. Nezapomínají, neodpouštějí.

Babiš

Ministr financí se pustil do nebezpečné hry a může na ni doplatit.
Za sebe bych chtěl jen apelovat na morálku skutečných hackerů:

Až budete ničit EET, nekopírujte všechna data a nevystavujte je na síti, ale zničte je. Ti živnostníci za nic nemůžou.
Děkuju i za ně.
Roj

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roj

Štítky: #ANO #anonymous #Babiš #cracking #Hacking

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.