Kauzy

Přednáška o selhání války proti drogám, 20. března v Praze

16. 03. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Trápí vás otázky spojené s legalizací psychotropních látek? Taky si myslíte, že represivní přístup k drogám nikdy nefungoval a nikdy nic dobrého nepřinesl? Tak přijďte v neděli 20. března do Opposite clubu v Ječné ulici č 12 v Praze.

war_on_drugs.jpg

Jste srdečně zváni na přednášku s přiléhavým názvem „Ukončeme válku proti drogám: Od liberální drogové politiky k legalizaci“. Proč přijít? Přednášet budou zahraniční experti s dlouholetou zkušeností, jejichž pohled na věc přinese nové poznatky a vy tak můžete nejen rozšířit své obzory, ale hlavně získat další relevantní argumenty pro boj, ve kterém již sedmým rokem stojí i Piráti po vašem boku.

Pirátská strana podporuje snahy Legalizace.cz představit široké veřejnosti diskuzi o problematice psychotropních látek a důsledcích různých politik psychotropních látek, zvláště když je dnes už evidentní, že umělé prodlužování války proti drogám je projevem vesměs kontraproduktivního přístupu. Situace, kdy je poškozován zejména koncový uživatel, jelikož velké drogové kartely mohou z důvodu existence černého trhu držet cenu za psychotropní látky přehnaně vysoko a zároveň své náklady držet pomocí levných a často toxických příměsí nízko, podle Pirátů není ani zdaleka ideální.

Racionální politika psychotropních látek vzhledem k potencialním užiivatelům má být postavena na 4 základních piliřích, kterými jsou prevence, léčba asociální reintegrace, harm reduction a samozřejmě zákonná regulace (týkající se kvalitativních vlastností daných psychotropnách látek). Naopak represe proti uživateli může mít za následek prohloubení problémů z důvodu sociálního vyloučení.

"Právě teď probíhá ve Vídni poslední a nejduležitější ze zasedání Komise pro narkotika a drogy (CND), která předcházela Mimořádnému zasedání Valného shromáždění OSN o drogové problematice (UNGASS 2016, New York, 19.-21.4. 2016), kde se bude schvalovat dokument navrhnutý CND. Česká republika je v popředí obdivovaných zemí s progresivní drogovou politikou. K velkému překvapení se o tom však mluví jen minimálně.

Lennice Werth, Michael Krawitz a Natalie Ginsberg jsou dokonalým příkladem „bojovníků“ za lepší svět, kteří se snaží něco změnit. Jejich účast na zasedání CND ve Vídni a touha navštívit Prahu, nám umožnily je pod záštitou Legalizace pozvat, a nabídnout tak veřejnosti možnost poslechnout si příběh těch, kteří se aktivně podílejí změně drogové politiky k lepšímu." říká organizátorka akce Eva Césarová.

Kde: Opposite club Ječná 12, 1.patro, 120 00 Praha

Kdy: neděle 20. března od 15:00

Vstupné: 91 Kč

Vstupné se simultánním překladem: 151 Kč

Na přednášce vystoupí:

Michael Krawitz o cestě za legalizaci konopí k léčbě, www.veteransformedicalmarijuana.org
Natalie Ginsberg o problémech spojených s drogovou politikou, jež umožňuje vědecký výzkum www.maps.org
Lennice Werth o pozadí drogové prohibice a síle hlasu občanů požadujících změnu
www.drugsense.org
Pozvánka na facebookovou je zde akci zde: https://www.facebook.com/events/1678375822417004/

Pojďte se v neděli spolu s námi vzdělávat.

Grafika: Filip Aura

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Pirati.cz

Štítky: #Legalizace #psychotropní látky

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.