Archiv

Praha 20. února, demonstrace za svobodu Internetu, přijďte taky!

12. 02. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Česká pirátská strana svolala na sobotu 20. února od 14:00 demonstraci za zachování svobodného Internetu v České republice. Piráti chtějí vytvořit protiváhu tlaku, pod kterým se svobodný Internet ocitá.

obr_demo.png

Jako aktuální problémy vnímáme cenzurní snahy ministra Babiše, který chce v rámci novely loterijního zákona zavést do našeho právního řádu bezprecedentní princip, aby ministerstvo financí vytvářelo seznam webových stránek určených k zcenzurování. Dále pokračující snahy o další sledování uživatelů Internetu ze strany ministra vnitra Chovance i orgánů Evropské unie. V neposlední řadě považujeme za nepřijatelnou kriminalizaci odkazování, která v České republice probíhá. Ostatně vyšetřovaná je kvůli ní i Pirátská strana. 

Kompletní požadavky Pirátů naleznete v manifestu: Tři kroky k obraně svobodného Internetu v ČR 2016

Lukáš Černohorský, předseda Pirátů k chystané demonstraci říká: "Věřím, že téma zachování svobodného Internetu v české společnosti stále rezonuje. Pokud nebudeme svá těžce vybojovaná práva hájit, tak o ně přijdeme. Přijďte prosím v sobotu 20. února na pražský Klárov i s přáteli."

Demonstrace se koná 20. února od 14:00 na pražském Klárově, navazuje na ni protestní pochod k budově ministerstva vnitra na Letné. Jste srdečně zváni.

Workshopy na výrobu transparentů a zábavné hry s tématikou (ne)svobodného internetu na místě!

Facebooková stránka události: https://www.facebook.com/events/1004015302991749/
Vlákno k demonstraci na Pirátském fóru: https://forum.pirati.cz/post441939.html#p441939

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti.cz

Štítky: #cenzura #demonstrace #Klárov #Piráti #Praha

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.