Archiv

Autumn Night Katovice 2015: charitativní festival s podporou Pirátů - 28.11.

25. 11. 2015
Sdílet na Facebooku Tweet

Srdečně vás zveme na třetí ročník charitativní akce Autumn Night Katovice 2015. Jedná se o multi-žánrovou akci (těšit se můžete na pop, rock, punk atd), na které vystoupí 6 interpretů a to z pravidla regionálních. Letošní výtěžek z celé akce bude věnován Dětskému domovu ve Volyni.

autumn night

Jak jste si jistě všimli, sponzorem třetího ročníku Autumn Night je Česká pirátská strana (nebo chcete-li prostě Piráti). Za každou podporu tohoto typu jsme moc rádi, protože logicky přispěje k většímu výdělku akce a tím pádem větší částce, která poputuje do Dětského domova ve Volyni. Pojďme si přiblížit, proč a jak nás toto uskupení vlastně podporuje.

Nejdříve něco o tom, v rámci jakého programu podpora přichází? Program participativního rozpočtu, který Piráti aktivně používají a který by rádi viděli jako součást komunálních rozpočtů obecně, je nástrojem, který přerozděluje peníze získané ze státního rozpočtu a směřuje je do dobrovolnických veřejně prospěšných projektů.

Proč třeba zrovna Autumn Nigh?

"Vzhledem k tomu, že akce Autum night splňuje tuto podmínku a uspěla ve třetím kole participativního rozpočtování Pirátské strany, bude možné ji finančně podpořit. Autumn night je akce charitativního typu s jasným záměrem i cílem o čemž svědčí i předchozí dva ročníky. Členové Pirátské strany velice rádi podpoří projekt, ve kterém je více než jasné, kam peníze poputují a uhradí všechny náklady nezbytné pro uspořádání této události. Díky tomu bude výtěžek z akce větší a více finančních prostředků se tak dostane k rukám těch, kteří je skutečně potřebují," říká Lukáš Kolářík, předseda pístního sdružení Piráti Strakonicko.

Komu věnujeme výtěžek akce:

Chcete-li se dozvědět něco více o Dětském domově ve Volyni tak právě pro vás jsou určeny následující řádky.

Zařízení má 64 letou tradici a je jediným zařízením svého druhu v okrese Strakonice pro výchovu a vzdělávání dětí, které z různých důvodů nemohou vyrůstat v biologické rodině. Ať jsou to děti, které byly zbaveny svobody rozhodnutím soudu /předběžná opatření - ústavní výchova/, nebo ty, které nastoupily do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. /zákon 359/1999 Sb./

Péči zajišťuje od předškolního věku, kde podporujeme rozvoj osobnosti dítěte - podílí se na jejich zdravém, citovém, rozumovém a tělesném rozvoji, na osvojení základních pravidel chování, péče o zdraví a mezilidské vztahy.

Kromě výchovně vzdělávací činnosti má zařízení rozšířenu působnost o výkon sociálně - právní ochrany dětí a jako Centrum odborného poradenství, jehož činnost spočívá v pomoci rodičům při řešení výchovných problémů, nebo problémů souvisejících s péčí a výchovou dětí. Poradu poskytuje všem, kteří o ni projeví zájem.

Prioritou práce zůstává pomoc společnosti ovlivnit výchovu jedinců a maximálně socializovat děti, které musí být z různých důvodů umístěné v náhradní – státní péči.

Na akci bude i workshop detí přímo z domova:

V rámci akce můžete mrknout na výstavu prací dětí z volyňského dětského domova (dětem bylo zadáno téma podzimu, hudby atd). Všechny výrobky budou též k prodeji, takže pokud se vám něco zalíbí, můžete přispět na větší výtěžek akce.

Videopozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=v1kuojxF2_M

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Autumn Night

Štítky: #festival #Piráti

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.