Kauzy

Dozorčí rady ₋ job snů

18. 11. 2015
Sdílet na Facebooku Tweet

Dozorčí rady pražských firem z velké části slouží jako tzv. trafiky. Z našeho průzkumu 28 obchodních společností, na jejichž obsazení dozorčích rad má vliv Rada Prahy, vyplývá, že nejvýše 15 % ze 116 členů těchto dozorčích rad nemá politické pozadí. 

rozlozeni-sil

Mezi tyto společnosti patří např. Dopravní podnik, Obecní dům, Pražská plynárenská, Technická správa komunikací či Praž­ská energetika a do­hromady spravují majetek v hodnotě několika set miliard korun. Piráti pova­žují obsazování dozorčích rad politiky za nešťastné. Proto v květnu vyzvali Radu Prahy, aby vymezila kvalifikační předpoklady členů statutárních orgánů městských firem a aby tito členové více informovali o své činnosti. Nic se ale nestalo. V dozorčích radách s měsíční odměnou v řádu desetitisíců korun sedí např. syn radní pro sport Nová­kové (ČSSD), starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO) či s koalicí hlasující „opo­ziční“ zastupitelka Mo­nika Krobová­Hášová. Piráti v nich nemají žádného zástupce.

Návrh Pirátů jak zprůhlednit obsazování dozorčích rad městských firem naleznete zde: https://praha.pirati.cz/trafiky-navrh.html

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Adam Zábranský

Štítky: #Pirátské listy 2015

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.