Kauzy

Poskytuje Praha 10 svým občanům erotické služby zdarma?

27. 05. 2015 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

O fakturách za poskytované služby na Praze 10 se rozepsal Pavel Hájek, člen místní Pirátské buňky. Callcentrum za 4 miliony ročně vyřizuje jeden požadavek za 185 Kč. Taxa nápadně připomíná jiný druh telefonních služeb než ten, který bychom čekali od městské části.

Praha 10

„Praha 10 je výjimečná tím, jak velký rozsah služeb svým občanům nabízí. Lidé v krizových životních situacích, senioři, handicapovaní, ale i děti a studenti, ti všichni mají v Praze 10 podmínky, které jsou ve srovnání s ostatními městy či městskými částmi bezkonkurenční.“

Budete se divit, ale výše uvedený text nepatří do volebního arzenálu ČSSD, ale stal se tahákem ODS v komunálních volbách roku 2014 na Praze 10. A přesto, že je i do značné míry pravdivý, dokázala místní ODS v posledních volbách spadnout na 8% hlasů a hned po volbách následovalo rozpuštění její místní organizace. Přitom ještě v roce 2006 byl zdejší výsledek ODS necelých 55%.

Ale vraťme se k poskytovaným službám a snad pochopíme, proč to tak dopadlo. Praha 10 například nabízí pravidelně svým občanům bohaté „kulturní“ vyžití. Pod záštitou současné starostky Radmily Kleslové či bývalého exODS starosty Bohumila Zoufalíka jsou obyvatelé pravidelně zváni na nejrůznější estrády a koncerty. Pro seniory má Desítka plavenky zdarma nebo nově zrekonstruovaný Domov pokojného stáří. Dětem radnice nabízí školu v přírodě za dotovanou cenu kolem 1.000 Kč za týden pobytu ve vlastním zařízení, tablety do školních lavic nebo nově zrekonstruované parky a dětská hřiště. Za každého novorozence vysadí Praha 10 nový strom a svěřit se radnici se svým názorem můžete na bezplatném callcentru kteroukoliv denní i noční dobu 7 dní v týdnu.

Zkrátka pěl bych na své radní samou chválu, kdybych neviděl faktury. Rozpočet obecních estrád jde často do milionů korun za jedinou akci a statisícové honoráře si odnášejí i osobní přátelé radního Zoufalíka. Účty za rekonstrukci Domova pokojného stáří přesáhly již 460 milionů korun a lůžko pro jednoho seniora nám tak vychází na více než 6 milionů korun. Školu v přírodě provozuje známý spolupracovník pětkového exstarosty Milana Jančíka, který zde vyhrál výběrové řízení na zakázku v hodnotě 50 milionů korun jako jediný zájemce a řadu zakázek na loňskou rekonstrukci obecního hotelu v Krkonoších vyhrály firmy krajských lídrů ODS. Modernizace areálů na Gutovce a v Malešickém parku přesáhly obě cenu 100 milionů korun a jen soustavnou medializací se aktivistům na Praze 10 podařilo zastavit přidělení zakázky v hodnotě 20 milionů korun na dosíťování základních škol. Skutečné odůvodněné náklady nakonec díky tomu nemusely přesáhnout 3 miliony korun. Další plán radnice postavit si nové sídlo za neskutečnou 1 miliardu korun jsme stopli jen díky 10.500 petentům z řad místních obyvatel.

Poslední perličkou je outsourcing IT služeb v jehož rámci za 4 miliony korun ročně dostáváme již zmíněnou nonstop službu callcentra. Dokud opozice neotevřela téma této zakázky na zastupitelstvu, nikomu se nezdálo divné, že při 1.800 vyřízených požadavcích za měsíc nás projekt stojí průměrně 185 Kč za jediný telefonát či dokonce email. Vezměme v potaz cenu maximálního paušálu erotických linek 95 Kč za minutu hovoru a současně zjištění Chicagské univerzity, že 75% mužů má první orgasmus již po 2 minutách soustředěného dráždění. Vyjde nám, že cena jednoho vyřízeného telefonátu na desítkové radnici dokonale odpovídá erotickému tarifu a v ceně hovoru musí být minimálně u pánské skupiny volajících jeden dosažený orgasmus. Určitě by tedy náš úřad měl jako řádný hospodář zpracovat nějakou analýzu spokojenosti volajících, aby zjistit, zda průměrný jeden fakturovaný orgasmus na hovor či dokonce na jeden email skutečně nastal. Zvídaví čtenáři si charakter služeb mohou sami ověřit na čísle 840 11 12 13.

Jen ty stromy se u nás sází tak poctivě, že nešťastní úředníci už nevědí, kam je za letošní mimina umístit. Zřejmě budeme muset u jiných městských částí objednat i outsourcing ploch pro výsadbu.

Autor je člen místního sdružení Pirátů na Praze 10

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Pavel Hájek

Štítky: #callcentrum #korupce #Praha 10 #zakázky

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.