Kauzy

BSA podporuje udavače

24. 04. 2015 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Ivo Vašíček glosuje aktuální kampaň neexistující společnosti BSA propagující "softwarovou čistotu".

Kampaň BSA

Udavačství má u nás dlouhou tradici. Když za německé okupace vypsaly úřady finanční odměny pro udavače, přišly na Gestapo tisíce udání od uvědomělých občanů odsuzujících terorismus.

V současné době vypsala finanční odměny za udávání BSA. Vyzývají zaměstnance firem, aby udávali své zaměstnavatele, kteří používají nelegálně licencovaný software.

Piráti sice nepodporují nelegální využití licencovaného software ke komerčním účelům, ale podněcování lidí k udavačství se nám nelíbí. Jsme přesvědčeni, že zastaralý obchodní model prodeje pomocí licencí už nemá budoucnost. Uvědomují si to softwarové firmy a přizpůsobují nové situaci své produkty. Software je stále více poskytován formou služby a roste počet firem a uživatelů svobodného software. Stavět byznys na špehování a udavačství považujeme za přežitek minulého století.

Věříme, že už brzy bude systém prodeje pomocí licencí zrušen a tržeb za software budou firmy dosahovat bez nutnosti užití mocenského aparátu státu a udavačství. Takových firem je stále více a se změnami počítají už i ty největší. Snaží se však využít současné situace, dokud to jde.

Proto vyzýváme podnikatele a veřejnost, ať se vyhýbají nákupu softwarových licencí a využijí raději softwarových služeb nebo svobodný software.

autor je místopředseda Pirátské strany

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ivo Vašíček

Štítky: #BSA #software #svobodný software

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.