Kauzy

Roman Strejček vstupuje do Pirátské strany.

01. 04. 2015
Sdílet na Facebooku Tweet

APRÍL| Redakce Pirátských listů v pondělí dostala informaci, že předseda představenstva populárního spolku OSA jedná s Piráty o svém vstupu do strany. Má se stát členem Krajského sdružení Praha. Rozhodli jsme se zjistit fakta. Nejdříve u předsedy strany Černohorského: "Přijímání členů je plně v kompetenci místních sdružení a vrchnost s tím nic nenadělá. Jsme demokratická strana." Opustili jsme tedy Ostravu a rozjeli se do Prahy.
 

Pirát Strejček opravený 337px

Krajský předseda Ondřej Profant byl stručný: "Proč se mě ptáte? Vše, co děláme, je naprosto transparentní, během několika minut to zveřejňujeme v systému Redmine. Tam máte důkaz."

Místopředseda Kučera byl sdílnější: "Víte, já se v Redmine vůbec nevyznám. Samozřejmě víme, že pan Strejček působí v té organisaci, ale musíme si uvědomit, že každý musí platit složenky. Víte, k Pirátům se vždy okolo voleb hlásí množství zájemců a my tím pádem máme přísná kritéria, koho přijmeme, zdali naši stranu nechce použít jen jako osvědčený výtah moci. Já oceňuji, že projevil zájem, i když teď žádné volby nehrozí. Za mě cajk."

Roman Strejček

od října 2007 předsedou představenstva Ochranného Svazu Autorského:

"Je pro mě velmi alarmující skutečností, že si někdo založí svou aktivitu na toleranci porušování práv někoho jiného."

Ondřej Marek, v předsednictvu známý svým nekompromisně zamítavým přístupem k přijímání neprověřených osob, má jiný argument: "Pana Strejčka známe velmi dobře. Jeho minulost je temná, ale omluvitelná. Mýlit se je lidské, odpouštět je božské."

Vyjádřila se i vedoucí personálního odboru Barbora Hrůzová. Osvědčila tak svoji lstivou povahu: "Já bych byla pro přijetí. Mít svého člověka přímo v srdci nepřátelské organizace bude pro Piráty přínosem. Může tak OSU rozkládat zevnitř!"

Nevynechali jsme žádného člena předsednictva, a poslední odpověď Viktora Mahrika byla velmi zajímavá: "Já jsem byl proti, přijímání dalších mužů nevyhovuje genderovým kvótám, ale po příslibu, že OSA přepíše sazebník a výpalné z prázdných médií klesne na desetinu, jsem změnil názor. Ale do Redmine jsme to raději nepsali."

V Bubenči na ulici ČS armády, kde OSA sídlí, jsme zastihli i Romana Strejčka. "Někdy si tam připadám jako v ghettu." ukazuje přes rameno. "Jsem obklopen starými, dost zapšklými kolegy, jejich starostí není nic jiného, než co se stane 70 let po jejich smrti. Nechť mi odpustí, ale já chci žít přítomností. Jestli mě Piráti přijmou mezi sebe, bude to lepší než krevní tranfúze, úplně nová životní energie. Udělám radost i svým dětem, ony dělají folklór, to byste nevěřili, že cimbál může být větší nářez než Jimmy Hendrix!"

Zeptali jsme se ještě, zdali opustí své dosavadní zaměstnání. "Prosím vás, to je zbytečné. Kolegové si ničeho nevšimnou. O peníze nepřijdou, i když výpadek příjmů z výpalného bude znát. Umělci se holt uskrovní..." zakuckal se smíchy a pokračuje. "No tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno... ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další ne 600, milión, dva milióny berou!"

Závěrečné potvrzení nám dal známý ozbrojený a velmi dobře informovaný Pyrát Mořský. Řekl to lapidárně, doslova: "Kdo nepluje s nami, pluje proti.-) vsichni jsme pirati.-)))"

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roj

Štítky: #OSA Apríl

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.