Archiv

Českou pirátskou stranu čekají nejdůležitější volby za dobu její existence

10. 10. 2014
Sdílet na Facebooku Tweet

Říkáte si, "Piráty bych volil, ale ještě musí trošičku dozrát"? Chyba, právě teď je správná chvíle, vyzkoušet Piráty na té základní úrovni politiky - v obcích.

Pirátské obce v komunálních volbách

Působíme na české politické scéně jako Pirátská strana už přes pět let. Zúčastnili jsme se celé řady voleb a v těch posledních - ve volbách do evroského parlamentu - byl úspěch na dosah. Bohužel nám ale chyběly dvě desetiny procenta. Teď nás čekají volby komunální a právě v nich se rozhoduje o budoucnosti Pirátů u nás.

Právě v těchto volbách se totiž rozhodne o tom, jestli budeme mít své lidi ve skutečné každodenní politice, nebo zůstaneme partou nadšenců okolo svobodného Internetu, zveřejňování smluv a legalizace konopí. Zhruba 1000 Pirátských kandidátů kandiduje téměř ve stovce obcí a z nich se může reálně až stovka stát místními zastupiteli.

V Praze se navíc ukáže, jestli je reálné, aby Piráti v krajských volbách samostatně prolomili pětiprocentní bariéru. Podařilo se nám zmobilizovat desítky dobrovolníků, rozdat přes sto tisíc volebních novin a proniknout do všech důležitých mediálních debat. Pokud ani tohle nebude stačit na volební úspěch, je na čase vážně se zamyslet nad tím, co děláme špatně.

V regionech pro změnu zjistíme, jak naši voliči vnímají spojení Pirátů s malými liberálními a zelenými stranami. Postavili jsme ale i dostatek samostatných kandidátek ve středně velkých městech, jako je Žatec, nebo Chrudim, takže se dozvíme, jestli je Pirátská strana fungující platforma pro vstup do komunální politiky.

Pokud tedy Pirátům aspoň trochu fandíte a říkáte si: "ty bych rád viděl v politice, ať se ukáže, co umí", tak právě letos je nejvyšší čas Piráty skutečně zvolit. Díky za hlasy.

Odkazy:

Volební rozcestník Pirátů: www.volimpiraty.cz/
Piráti v Praze: praha.pirati.cz/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Mikuláš Ferjenčík

Štítky: #Piráti #Praha #volby

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.