Kauzy

Proč Zelení spolu s ČSSD podvádí v kampani na Praze 10?

11. 09. 2014 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Objevil se nám ve schránce „Vršovičák“. Sousedka to komentovala: „Hele, ňáký nový noviny, a zadarmo!“ V jiných částech předvolební Prahy 10 lidé obdrželi Malešičáka, Strašničáka atd. O tom, kdo stojí za palcovými titulky a stránkovým rozhovorem s úspěšnou a sympatickou Ivanou Cabrnochovou, shodou okolností kandidátkou do senátu, se ale dozvědět nemají.

Najdeme lidskou zrudu.jpg

Obsah lokálně zacílených vydání je všude téměř totožný: obrovský rudý hlavní titulek ("Potřebuju peníze, nebo to vyhodím do povětří!", "Najdeme lidskou zrůdu ze strašnické Průběžné?") a jako druhý hlavní článek otázka: "Zvítězí ve Vršovicích/Strašnicích/... developeři?"

Vršovičák - noviny bez redakce a tirážeUvnitř novin se čtenáři dozví nejen o problémech s parkováním nebo o stoupajícím zločinu, ale i o tom, koho mají volit. Jako jediný politik se na usměvavé fotografii objevuje současná místostarostka Ivana Cabrnochová (SZ).

Titulek, který rozhovor s ní doprovází ("Co může Praze 10 zajistit společná kandidátka za ČSSD a SZ?"), je nakonec spolu se jménem dalšího místostarosty Nováka (ČSSD) v dalším článku jediná indicie k tomu, kdo tento volební plátek bez tiráže a redaktorů, s jediným kontaktem na e-mail strasnicak/vrsovicak/...@post.cz, vydal. A právě kvůli tomu bychom se měli na Stranu Zelených obracet, jak takovouto kampaň mohla schválit.

Rozhovor s Ivanou Cabrnochovou

Aby bylo jasno: nevadí mi, že se Strana zelených a ČSSD na Praze 10 rozhodly podpořit společnou kandidátku do senátu hodně bulvární propagandou. Nechť každý oslovuje voliče tak, jak mu to je blízké - i když fiktivní kyperskou společností, která chce zastavět prakticky všechny parky, by eticky jednající politici strašit nemuseli. Za vysoce nefér vůči nepříliš mediálně zběhlé cílové skupině volebního plátku ale považuju, že to je skrytá reklama. Ověřila jsem si, že ji (zejména) starší lidé opravdu neprokouknou.


Znovu si říkám: jak to ta mirkodušínovská SZ (od ČSSD zásadovost nečekám) mohla schválit? A napadá mě ještě jedna možnost: oni to Zelení možná ani pořádně nevědí, co si nadrobili, když na keyinvestmentové Praze 10 schválili své dlouholeté místostarostce ještě užší objetí s ČSSD, než jaké měla doposud. Oficiální volební manažer Ivany Cabrnochové Josef Kučera se možná divil podobně jako já, co mu to pošta roznesla.


Ať je to ale jak chce, podvádět se nemá. A co jiného než podvod jsou noviny, které se tváří jako objektivní zpravodaj, ale přitom jde o čistokrevnou reklamu? 
 

(Proto autorka zcela transparentně uvádí, že za Pirátskou stranu na Praze 10 kandiduje v rámci Koalice VLASTA a doufá, že různé větší i menší zločiny bude opozice konečně schopná stopnout ještě na radnici.) 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Olcha Richterová

Štítky: #ČSSD #Praha 10 #Zelení

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.