Kauzy

Ke kmotrovské koalici ODS, ČSSD a KSČM na Praze 10 se přidalo ANO a Zelení a ukradli občanům referendum

22. 08. 2014 | 10 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Občané na Praze 10 sesbírali přes 9 000 podpisů pro konání referenda, jehož cílem bylo zamezit předražené výstavbě radnice. Zastupitelstvo městské části dnes referendum vypsalo na absurdní termín  - tedy na termín druhého kola doplňujících voleb do senátu. Komunální volby ve kterých se dá očekávat násobně vyšší účast a tedy splnění podmínek pro závaznost referenda (účast 35 % voličů), přitom proběhnou o pouhé 2 týdny později.  Zastupitelstvo navíc vyhlásilo celou řadu dalších referend, která se budou konat v různých termínech, aby se v nich voliči náhodou nevyznali.

Referendum Praha 10 hlasování

Jedna série referend proběhne během prvního kola doplňovacích senátních voleb (19. - 20. září) - očekává se účast maximálně 25 % voličů, takže referenda s nejvyšší pravděpodobností nedosáhnou povinné 35 % účasti.

Druhá série proběhne během druhého kola senátních voleb (26. - 27. září), v tomto případě se čeká volební účast ještě výrazně nižší. Právě na tento termín zastupitelstvo vyhlásilo jediné referendum, jehož zahájení iniciovali občané.

Třetí vlna potom proběhne spolu s komunálními volbami 10. a 11. října, ve kterých se očekává volební účast přinejmenším 40 % a hladké překonání potřebné 35 % hranice pro závaznost výsledku referenda.

Pro tento paskvil svorně hlasovala:

ODS, ČSSD, KSČM, jeden zastupitel Zelených (Ivana Cabrnochová, místostarostka za Zelené se raději zastupitelstva vůbec neúčastnila), ANO v čele s šéfkou ANO v Praze Radmilou Kleslovou a odpadlíci z ODS kolem Bohuslava Zoufalíka a Borise Šťastného.

Proti byla TOP 09 a čest si zachovala i zástupkyně Desítky pro domácí, která se hlasování zdržela (zdržení se zvedá kvórum, takže fakticky působí jako hlas proti).

Snaha iniciovat referendum o stavbě radnice a omezit množství prostředků, které je na stavbu možné použít, vyplynula z toho, že je to jediný způsob, jak zabránit tomu, aby nová radnice Prahy 10 stála miliardu.

Protestovat proti této habaďůře mohou voliči v komunálních volbách, Piráti kandidují spolu s Koalicí Vlasta.

Více k tématu: Zaostřeno na desítku: Jak se na Praze 10 lže ohledně referenda a jak budou dnes zastupitelé hlasovat?

Zmatek na Praze 10: Radnice plánuje hned tři referenda

Webové stránky referenda proti předražené radnici: http://www.referendumpraha10.cz/

Oprava: Milan Richter stále zůstává v ODS

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Mikuláš Ferjenčík

Štítky: #Koalice Vlasta #Praha 10 #referendum

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.