Archiv

Piráti mají nové vedení

04. 08. 2014
Sdílet na Facebooku Tweet

V sobotu 2. srpna proběhlo v Praze zasedání celostátního fóra Pirátské strany, které bylo svoláno za účelem volby nového předsednictva strany. Novým předsedou Pirátů se stal třiceiletý Lukáš Černohorský, předseda oblastního sdružení strany v Moravskoslezském kraji. Pod jeho vedením se Piráti zúčastní na podzim komunálních voleb přibližně v devadesáti obcích a v několika obvodech ve volbách do Senátu.

Předsednictvo Pirátů

Na post předsedy Pirátů kandidovalo sedm uchazečů, Lukáš Černohorský byl zvolen v druhém kole volby. Na pozice čtyř místopředsedů kandidovalo třináct uchazečů, do druhého kola volby jich postoupilo 6 a následně byli zvoleni Vojtěch Pikal z Olomouce, Dominika Michailidu z Krnska, Ivo Vašíček z Čejkovic a Tomáš Vymazal z Brna. Kompletní výsledky jednotlivých kol hlasování a představení kandidátů naleznete v odkazech pod článkem.

„Mým krátkodobým cílem je příprava strany na komunální a senátní volby a všestranná pomoc kandidátům. Jedním z mých dlouhodobých cílů bude decentralizace řady stranických činností a systémů, protože v některých oblastech je centralizace až příliš velkou brzdou. Piráti musí být akčnější, zvláště v oblasti internetu. A rád bych, aby se Piráti naučili pořádně recyklovat své staré nápady, a aplikovali je na nové situace.“, uvedl Lukáš Černohorský v kandidátské řeči.

Celostátního fóra se zúčastnila i pirátská europoslankyně Julie Reda. Ve svém projevu ocenila výrazný úspěch českých Pirátů ve volbách do Evropského parlamentu, kteří se se ziskem 4,78 % hlasů stali nejúspěšnější pirátskou stranou v Evropě. Následně pozvala zástupce českých Pirátů jako stážisty do své kanceláře v evropském parlamentu a informovala o své hlavní aktuální agendě, reformě copyrightu a mezinárodní smlouvě TTIP, kterou Piráti kritizují.

Zasedání se zúčastnil i nezávislý senátor Libor Michálek navržený Piráty a zvolený s podporou Pirátů, lidovců a zelených. Přislíbil Pirátským kandidátům do senátu podporu v nadcházejících senátních volbách.

Piráti na zasedání také ze svých stanov vyškrtli delegátský systém. Kodifikovali tak ustálenou praxi, kdy na zasedání mohou hlasovat všichni členové strany.

Odkazy:

Představení kandidátů: https://forum.pirati.cz/post326932.html#p326932

Výsledky volby Předsedy:

1. kolo: https://forum.pirati.cz/hlasovani-celostatniho-fora-f475/cf-22-2014-ia-volba-republikoveho-predsednictva-t25126.html

2. kolo: https://forum.pirati.cz/hlasovani-celostatniho-fora-f475/cf-22-2014-ib-volba-republikoveho-predsednictva-t25127.html

Výsledky volby zbytku předsednictva:

1. kolo: https://forum.pirati.cz/hlasovani-celostatniho-fora-f475/cf-22-2014-iia-volba-republikoveho-predsednictva-t25129.html

2. kolo: https://forum.pirati.cz/hlasovani-celostatniho-fora-f475/topic25133.html

Profily kandidátů:

Lukáš Černohorský http://www.pirati.cz/lide/lukas_cernohorsky

Vojtěch Pikal http://www.pirati.cz/lide/vojtech_pikal

Dominika Michailidu http://www.pirati.cz/lide/dominika_p._michailidu

Ivo Vašíček http://www.pirati.cz/lide/ivo_vasicek

Tomáš Vymazal http://www.pirati.cz/lide/tomas_vymazal

Julie Reda https://www.piratenpartei.de/archiv-abgelaufene-aktionen/grenzenlos-europa/eu-kandidaten-2014/julia-reda/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: pirati.cz

Štítky: #Celostátní fórum #Piráti #Předsednictvo

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.