Svět

Hledají se přednášející: pirátská konference Think Twice v Turecku

21. 06. 2014
Sdílet na Facebooku Tweet

Po úspěchu prvního ročníku konference Think Twice, která se konala v německém Frankfurtu za účasti 37 přednášejících ze 14 zemí, pirátské strany plánují další konferenci. Tentokrát v Istanbulu v Turecku a to 30. a 31. srpna 2014. Cílem konference je sblížit pirátské hnutí s nevládními organizacemi a akademickým světem. Za méně než deset let se Pirátská strana rozrostla z malé švédské webové stránky na hnutí s globálním dosahem. Význam této skutečnosti nelze podceňovat. Mnohé z problémů se kterými se potykáme jsou globální povahy stejně jako Internet a jeho vliv.  

 

Think Twice Conference

Autorskoprávní průmysl ­ tzv. "autorskoprávní mafie" ­ má globální dosah a dohody o "volném obchodu", jako je TPPA a TTIP, které jsou v současné době v tajnosti projednávány napříč národními hranicemi. Co je důležitější, my se skládáme z autonomních stran, které nejsou pod nějakou centrální kontrolou. PPI (Pirate Parties International) usnadňuje fungování, není to řídící orgán.

Dostat pirátskou myšlenku k voličům je něco co můžeme a děláme poměrně dobře. Nicméně, potřebujeme mít názorové představitele, kteří budou přemýšlet a mluvit o pirátských záležitostech. Máme talentované přednášející v okruhu mezinárodních konferencí. Birgitta Jonsdottir, Rick Falkvinge a Smári McCarthy, abychom jmenovali alespoň některé. Ale musíme umožnit i dalším, zejména těm, kteří budou mít vliv na
další generace s rozhodovací pravomocí, vidět věci z pirátského pohledu.

Pokud byste se vy, nebo někdo koho znáte mohli nebo chtěli účastnit jako přednášející tureckého pokračování Pirátské konference Think Twice, prosím, napište nám, nebo předejte podnět. Pokud ne, sdílejte tento článek, ať můžeme vidět přednášející z celého světa. Díky!

Webové stránky konference: http://thinktwice.co/index.php/tt/tt214/schedConf/cfp

Původní článek z Piratetimes: http://piratetimes.net/call-for-papers-for-the-2nd-think-twice-conference-in-turkey/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: přeložil xFelix

Štítky: #konference #Piráti #think twice #turecko

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.