Aktuality

Ruští cenzoři chtějí nechat zablokovat Twitter

30. 05. 2014 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Cenzoři v Rusku chtějí nechat zablokovat Twitter. Proč? Twitter je údajně politickou zbraní USA a obsahuje prý nezákonný extremistický obsah. Navíc se Rusku nelíbí, že Twitter na jejich výzvy o smazání obsahu (účtů) reaguje opožděně, případně vůbec nereaguje.

Ruská cenzura posílala Twitteru mnoho žádostí o smazání účtu, nebo nepravdivých pomluv, avšak odezva Twitteru je velice pomalá a to se Rusku nelíbí. Poslední žádost, které Twitter vyhověl byla z 26. února, kdy smazal účet o situaci v Sýrii, na Twitteru tehdy byli obrázky popravených a mrtvých lidí, žádné jiné výzvy Twitter neakceptoval. 

Místopředseda cenzurní správy Maxim Ksenzov se také v rozhovoru [http://izvestia.ru/news/570863] nechal slyšet, že zablokování Twitteru na celém území Ruska, by podle něj technicky zabralo několik minut. Ruský premiér Medvěděv, který patří mezi ruskými politiky k nejaktivnějším uživatelům sociálních sítí, cenzorům vzkázal ať raději „zapnou mozky“ místo blokování [https://www.facebook.com/Dmitry.Medvedev/posts/10152047885946851].

Roskomnadzor blokuje internetové služby celkem často. Umožňuje mu to několik nových ruských zákonů, které chránit zejména dospívající mládež před vulgárním obsahem, výzvami k sebevraždě či užíváním drog. Podle kritiků cenzura zneužívá své pravomoci k blokování nepohodlného politického obsahu a zastrašování opozice.

Zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/336451-ruska-cenzura-se-chysta-zablokovat-twitter.html

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Martin Hlaváček

Štítky: #cenzura #Internet #Rusko

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.